• Odwiedziło nas: 110818 osób
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 27 dni
Sobota, 2017-05-27
Imieniny:
Amandy, Jana

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki
Wielkanoc
czytaj więcej

Dwie dziewczynki z naszej grupy: Laura M. i Wiktoria P. wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moje miasto-moja duma".

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 1 w Zamościu, patronat sprawuje Prezydent Miasta Zamościa. Celem konkursu jest między innymi prezentacja wybranych zabytków, ciekawostek, ważnych miejsc związanych z miejscem zamieszkania.

Jury konkursu zostanie powołane przez Organizatora i składać się będzie z artystów  różnych państw m.in.: Holandia, Malta, Japonia, Meksyk, Włochy, Białoruś, Polska. 
 

Konkurs plastyczny
czytaj więcej

11 kwietnia nasza grupa udała się na kolejną lekcję biblioteczną związaną z poznawaniem Kędzierzyna-Koźla. Dzieci utrwalały nazwę najważniejszych  zabytków naszego miasta, opisywały ich wygląd, charakterystyczne cechy i miejsce występowania. Następnie pani Basia zaprosiła dzieci do pracy plastycznej przy stolikach. Za pomocą gąbki i farbek „Pajacyki” wypełniały szablony przedstawiające zabytki K-Koźla, a potem pędzelkami malowały dodatkowe elementy. Powstały piękne i kolorowe prace. Ich wykonywanie sprawiało dzieciom wiele zadowolenia. 

Wizyta w bibliotece
czytaj więcej

W dniu 18 stycznia nasza 10-osobowa grupa reprezentowała przedszkole w I Noworocznym Turnieju Mini- Piłki Nożnej Przedszkolaków. Organizatorem spotkania była Football Academy dla Przedszkoli oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Cisowej. W turnieju wzięło udział 5 placówek z Kędzierzyna- Koźla. Wszystkie przedszkolaki dzielnie walczyły o każdego gola, stosując zasady fair play. Turniej był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale pozwolił na zaszczepienie w dzieciach chęci do uprawiania sportu. Podczas rozgrywek panowała miła, przyjacielska atmosfera, a dużą niespodzianką był występ Mistrza Świata, Europy i Polski w freestailingu - Pawła Skóry (widoczny na zdjęciu z dziećmi w bramce). Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego profesjonalnych umiejętności!

Mali piłkarze
czytaj więcej

"Zima, zima, zima, pada, pada śnieg" - styczniowe, pogodne dni Pajacyki spędzają na zabawach na śniegu - jeździe sankami, bitwie na śnieżki i tropieniu śladów. W trakcie zabaw nie zapominają również o zasadach bezpieczeństwa! Po uśmiechach na twarzach widać że zimowe harce sprawiają przedszkolakom wiele radości.

Zima, zima, zima......
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl