menu txtNewsletter.jpg lista mailingowa
http://www.kedzierzynkozle.pl/bip-p2
  • Odwiedziło nas: 73965 osób
  • Do końca roku: 327 dni
  • Do wakacji: 137 dni
Poniedziałek, 2016-02-08
Imieniny:
Irminy, Piotra

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki
  • Nasza bajka-Trzy świnki

W listopadzie bajką miesiąca w naszej grupie były "Trzy świnki". Pajacyki wysłuchały kilku wersji tej bajki, z książeczek przyniesionych przez dzieci i dostępnych w przedszkolu, poznały piosenkę "Trzy świnki" oraz uczestniczyły w pogadankach, zabawach i zajęciach nawiązyjących do treści bajeczki. Utworzyliśmy tablicę tematyczną wraz z kącikiem bajkowym, z którego dzieci korzystały oglądając książeczki i bawiąc się w teatrzyk. Pajacyki wykonały m.in. pracę plastyczną "Dom moich marzeń", ilustracje do bajki oraz papierowe świnki techniką origami. Dzieci uczyły się także wartości społeczno- moralnych opartych na pracowitości i szacunku do cudzej własności. 

!

 

W listopadzie ponownie odwiedziła nas mamusia Tomka. Tym razem przeczytała bajkę pt "Trzy świnki". Dzieci utrwaliły sobie wrtości wynikające z tej bajeczki - pracowitość i wzajemną pomoc. Poczęstunek przygotowany przez mamusię Tomka zakończył nasze wspólne spotkanie. Bardzo dziękujemy za tę wizytę !!! Zapraszamy innych rodziców do wspólnego czytania !

Czytamy dzieciom - Trzy świnki
czytaj więcej

Następnym ciekawym zawodem, z którym zapoznaliśmy się w październiku był weterynarz. Dzięki uprzejmości właściciela pobliskiej lecznicy dla zwierząt, mogliśmy obejrzeć wszystkie ciekawe pomieszczenia, aparaty i narzędzia, którymi posługuje się pan weterynarz. Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzątka trafiają tu do lekarza, co jest zwykle przyczyną ich choroby i w jaki sposób można im pomóc. Przedszkolaki wiedzą już jak dbać o zwierzęta i kto im pomoże w przypadku choroby. Bardzo dziękujemy Panu Markowi za tak miłe przyjęcie oraz ciekawe opowieści o zawodzie weterynarza!

Poznajemy zawód weterynarza
czytaj więcej

W poniedziałek 19 października udaliśmy się z wizytą do zakładu kaletniczego. Kaletnik to bardzo ciekawy zawód, ale obecnie rzadko spotykany. Po swojej pracowni oprowadził nas Pan Leszek. Pokazał nam maszyny do szycia skóry, oraz narzędzia i przybory potrzebne do pracy. Zobaczyliśmy jak robi się dziurki w pasku oraz jak nabija się napy. Już teraz wiemy, że kaletnik naprawi torbę, wszyje zamek do skórzanej kurtki czy nabije napy do płaszczyka.


                                  

Wizyta w zakładzie kaletniczym
czytaj więcej

23 października gościem w naszej grupie był tatuś Ewandżelinki, który poprzez muzykę przybliżył dzieciom kulturę romską. Wysłuchaliśmy wielu pięknych piosenek w języku romskim oraz polskim, z akompaniamentem gitary. Przedszkolaki wspólnie z tatą Ewandzi zaśpiewały też grupową piosenkę. Dzieciom bardzo podobało się wspólne muzykowanie, a nasz gość już zapowiedział następną wizytę - muzykowanie z organkami. Dziękujemy za zaangażowanie i miłe spotkanie!

Wspólne muzykowanie
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma