• Odwiedziło nas: 81311 osób
  • Do końca roku: 244 dni
  • Do wakacji: 54 dni
Niedziela, 2016-05-01
Imieniny:
Józefa, Lubomira

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki

W kwietniu, realizując tematykę związaną z poznawaniem zawodów, Pajacyki przyjrzały się bliżej pracy piekarza. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania pieczywa, rozpoznawały różne rodzje zbóż, obserwując je przez lupę oraz wysłuchały opowiadania pt "Bajeczka piekarska" i "Trzy bułeczki". Pajacyki potrafią nazwać wiele rodzajów pieczywa i chętnie pomogą mamusi w kuchni podczas pieczenia bułeczek, ponieważ znają już sposób ich przygotowania. Ponadto dzieci nauczyły się "Piosenki piekarza" i wykonały z masy solnej bułki, rogaliki, chałki i chlebek. Teraz już wiemy, że zawód piekarza jest bardzo ciekawy i potrzebny!

Poznajemy zawód piekarza
czytaj więcej

W marcu po raz kolejny gościliśmy w naszej grupie mamusię Tomka, która przeczytała dzieciom bajkę pt "Brzydkie kaczątko". Po wysłuchaniu bajeczki, rozmawialiśmy na temat akceptacji odmiennego wyglądu oraz postępowania bohaterów. Nasze przedszkolaki doskonale rozumieją, że każdy jest wart przyjaźni. Dziękując za wspólne spotkanie dzieci zaśpiewały piosenkę o kaczuszkach, a mamusia Tomka poczęstowała wszystkich pyszną galaretką. Serdecznie dziękujemy za kolejne miłe spotkanie!

Czytamy dzieciom - Brzydkie Kaczątko
czytaj więcej

6 kwietnia udaliśmy się wspólnie z grupą „Kubusie Puchatki” do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Basia przygotowała dla nas lekcję biblioteczną, której celem było zapoznanie dzieci z zawodem drukarza.

Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Krecik-drukarzem” oraz obejrzały film przedstawiający pracę w drukarni. Dowiedziały się, że drukarz to osoba zajmująca się obsługą urządzeń używanych w procesie drukowania. Aby powstałą książka ogromne maszyny wykonują takie prace jak drukowanie, cięcie kartek, składanie ich w odpowiedniej kolejności, zszywanie i na końcu zawieszanie w okładce.

Teraz już dzieci wiedzą, gdzie i jak powstają książki, gazetki i plakaty reklamowe, ulotki, czasopisma  i inne produkty poligraficzne.

Poznajemy zawód drukarza
czytaj więcej
  • Bajka miesiąca - Brzydkie kaczątko

W marcu czytaliśmy bajkę miesiąca „Brzydkie kaczątko”. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały różnych wersji tej bajeczki, oglądały również krótki film animowany pod tym samy tytułem. Poruszaliśmy zagadnienia prospołeczne związane z prawem do życia w rodzinie, miłości, szczęścia, akceptacji, różnic między ludźmi oraz słabych i mocnych stron dziecka. Wykorzystaliśmy w tym celu dodatkowo takie pozycje jak: „Kto nauczy kaczątko pływać”, „Kaczorek Kwak, który wstydził się kwakać”, „Kaczka dziwaczka”. Dzieci próbowały mówić sobie miłe słowa w zabawach „Prawimy komplementy”, „Życzę Ci , aby…”. Bawiliśmy się także przy piosenkach  „Idzie kaczka”, „Kaczuszka”. Postać kaczątka towarzyszyła nam w zabawach matematycznych, plastycznych, graficznych.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przyniesione książeczki do kącika tematycznego, a mamusi Tomka dziękujemy dodatkowo za przeczytanie dzieciom bajki „Brzydkie kaczątko” i puzzle.

Zdobyliśmy I miejsce w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Trele- morele", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 19. Nasza grupa w składzie: Stasiu, Amelka, Łucja, Kamila i Julia tak pięknie zaśpiewała piosenkę pt "Biedronka Lola i deszczowy berek", że jury jednomyślnie przyznało nam I miejsce. To wielki sukces naszej grupy! Gratulujemy!

Wielki sukces w konkursie piosenki!
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma