• Odwiedziło nas: 94543 osób
  • Do końca roku: 64 dni
  • Do wakacji: 238 dni
Piątek, 2016-10-28
Imieniny:
Narcyza, Serafina

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki

Grupa Pajacyków uczy się zasad zdrowego odżywiania! Dzieci już dobrze wiedzą, które produkty służą zdrowiu, a poprzez wspólne zabawy i samodzielne wykonywanie potraw, utrwalają nawyki prozdrowotne. W październiku wykonały smaczne i kolorowe owocowe obrazki oraz pyszne jeżyki. Przedszkolaki same dobierały owoce i warzywa aby potem ze smakiem je zjeść. Zachęcamy również rodziców do podejmowania podobnych, wspólnych zabaw z dziećmi - wtedy maluchy chętniej dadzą się przekonać do spożywania zdrowych produktów!

Owocowe smakołyki
czytaj więcej

Bezpieczna droga do przedszkola – blok tematyczny został zrealizowany po hasłem „Stop! Uwaga, niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie! Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, rozpoznają i rozumieją treść wybranych znaków drogowych, znają zasady działania sygnalizatora. 


                                           

Bezpieczna droga do przedszkola
czytaj więcej

W ramach realizacji programu Bezpieczne Przedszkole – dzieci poznały pomieszczenia przedszkola  i wiedzą,  z których mogą korzystać  pod opieką nauczyciela ( sala zabaw, sala gimnastyczna, szatnia, toaleta, umywalnia). Opracowany został wspólnie z dziećmi regulamin korzystania z sali zabaw.

             

                                            

czytaj więcej

30 września obchodziliśmy w grupie Dzień Chłopaka! Dziewczynki odśpiewały gromkie sto lat, złożyły życzenia oraz wykonały samodzielnie kolorowe opaski. Każdy chłopiec dostał medal i słodki poczęstunek. Jeszcze raz życzymy wszystkim wiele radości i uśmiechów!


                    

Dzień chłopaka
czytaj więcej

W ramach tematyki "Czystość to zdrowie" Pajacyki uczestniczyły w zabawach badawczych z mydłem, które dostarczyły im dużo radości. Dzieci doświadczały, sprawdzały i dowiadywały się , jakie właściwości ma mydło, co się z nim dzieje w wodzie - takie zabawy są bardzo interesujące! Oprócz tego przedszkolaki uczyły się pomocy w pracach domowych - porządkowały salę, zamiatały, ścierały kurze oraz wieszały pranie. Wiedzą też, że część prac może wykonać tylko dorosły! Zachęcamy do włączania dzieci we wspólne  prace porządkowe, co sprawia im naprawdę wiele radości!!


                       

Zabawy badawcze
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl