• Odwiedziło nas: 89763 osób
  • Do końca roku: 127 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Piątek, 2016-08-26
Imieniny:
Ireneusza, Konstantego

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki

W maju ponownie odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie pani Basia przygotowała dla nas zajęcie dotyczące pracy paleontologa. Bardzo trudne słowo, ale też bardzo ciekawy zawód - dzieci były ogromnie zainteresowane tematyką związaną z czasami pradawnymi, dinozaurami oraz pracą ludzi odkrywających różne pozostałości po tych czasach! Nauczyliśmy się wesołej piosenki, poznaliśmy narzędzia używane przez paleontologów, a także składaliśmy szkielet dinozaura! To były naprawdę ciekawe zajęcia!

Zajęcia biblioteczne- praca paleontologa
czytaj więcej
Kolejne sukcesy w konkursie przypadły naszym Pajacykom! Wzięliśmy udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Baśniowy świat braci Grimm” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole Nr 2  w Trzciance. 
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci z całej Polski - przysłano 232 prace z 47 placówek oświatowych z różnych regionów naszego kraju. Wśród 6 nagrodzonych dzieci w kategorii 3-4-latków znalazła się Laura i Tomek. Otrzymali oni nagrody i dyplomy. Cieszymy się, że dostrzeżono zdolności plastyczne naszych przedszkolaków i doceniono ich pracę. Gratulujemy młodym artystom!
Laura wykonała prace do bajki "Czerwony kapturek" pod opieką pani Ewy, a Tomek - do bajki "O rybaku i złotej rybce" pod opieką pani Joli.
W konkursie wzięli udział również: Basia i Staś.
Nagrody w konkursie
czytaj więcej

Pięcioro dzieci z naszej grupy wzięło udział w konkursie „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą w Oplolu.
Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz zaprezentowanie swoich zdolności plastycznych. 

Kamila wykonała pracę odzwierciedlającą zawód fryzjerki, Amelka - kucharza, Pola - cukiernika, Laura - kominiarza, a Tomek - lakiernika samochodowego. Każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwał w konkursie, a Laura za swoją pracę dostała wyróżnienie i nagrodę - grę dydaktyczną.

Prace były wykonane samodzielnie i można je podziwiać poniżej:

Wyróżnienie w konkursie plastycznym  „Jakie znasz zawody?”
czytaj więcej

 W kwietniu bajką miesiąca był „Żabi król” braci Grimm. Tematyka bajeczki odnosiła się do znaczenia słowa „obiecuję”. Rozmawialiśmy o tym, co to jest obietnica i dlaczego należy jej dotrzymywać. Dzieci odnosząc się do postaci bohatera – żabki oraz własnych doświadczeń nazywały  uczucia towarzyszące  osobie, która nie doczekała się spełnienia obietnicy. Wyjaśniliśmy też znaczenie powiedzenia „obiecanki-cacanki” i wiemy, że warto być słownym, wiarygodnym, gdyż jest to podstawą zaufania. Dodatkowo dzieci ...

Bajka miesiąca
czytaj więcej

W kwietniu, realizując tematykę związaną z poznawaniem zawodów, Pajacyki przyjrzały się bliżej pracy piekarza. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania pieczywa, rozpoznawały różne rodzje zbóż, obserwując je przez lupę oraz wysłuchały opowiadania pt "Bajeczka piekarska" i "Trzy bułeczki". Pajacyki potrafią nazwać wiele rodzajów pieczywa i chętnie pomogą mamusi w kuchni podczas pieczenia bułeczek, ponieważ znają już sposób ich przygotowania. Ponadto dzieci nauczyły się "Piosenki piekarza" i wykonały z masy solnej bułki, rogaliki, chałki i chlebek. Teraz już wiemy, że zawód piekarza jest bardzo ciekawy i potrzebny!

Poznajemy zawód piekarza
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma