• Odwiedziło nas: 82863 osób
  • Do końca roku: 221 dni
  • Do wakacji: 31 dni
Wtorek, 2016-05-24
Imieniny:
Joanny, Zdenka

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki
  • Nagrody w konkursie
Kolejne sukcesy w konkursie przypadły naszym Pajacykom! Wzięliśmy udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Baśniowy świat braci Grimm” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole Nr 2  w Trzciance. 
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci z całej Polski - przysłano 232 prace z 47 placówek oświatowych z różnych regionów naszego kraju. Wśród 6 nagrodzonych dzieci w kategorii 3-4-latków znalazła się Laura i Tomek. Otrzymali oni nagrody i dyplomy. Cieszymy się, że dostrzeżono zdolności plastyczne naszych przedszkolaków i doceniono ich pracę. Gratulujemy młodym artystom!
Laura wykonała prace do bajki "Czerwony kapturek" pod opieką pani Ewy, a Tomek - do bajki "O rybaku i złotej rybce" pod opieką pani Joli.
W konkursie wzięli udział również: Basia i Staś.

Pięcioro dzieci z naszej grupy wzięło udział w konkursie „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą w Oplolu.
Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz zaprezentowanie swoich zdolności plastycznych. 

Kamila wykonała pracę odzwierciedlającą zawód fryzjerki, Amelka - kucharza, Pola - cukiernika, Laura - kominiarza, a Tomek - lakiernika samochodowego. Każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwał w konkursie, a Laura za swoją pracę dostała wyróżnienie i nagrodę - grę dydaktyczną.

Prace były wykonane samodzielnie i można je podziwiać poniżej:

Wyróżnienie w konkursie plastycznym  „Jakie znasz zawody?”
czytaj więcej

 W kwietniu bajką miesiąca był „Żabi król” braci Grimm. Tematyka bajeczki odnosiła się do znaczenia słowa „obiecuję”. Rozmawialiśmy o tym, co to jest obietnica i dlaczego należy jej dotrzymywać. Dzieci odnosząc się do postaci bohatera – żabki oraz własnych doświadczeń nazywały  uczucia towarzyszące  osobie, która nie doczekała się spełnienia obietnicy. Wyjaśniliśmy też znaczenie powiedzenia „obiecanki-cacanki” i wiemy, że warto być słownym, wiarygodnym, gdyż jest to podstawą zaufania. Dodatkowo dzieci ...

Bajka miesiąca
czytaj więcej

W kwietniu, realizując tematykę związaną z poznawaniem zawodów, Pajacyki przyjrzały się bliżej pracy piekarza. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania pieczywa, rozpoznawały różne rodzje zbóż, obserwując je przez lupę oraz wysłuchały opowiadania pt "Bajeczka piekarska" i "Trzy bułeczki". Pajacyki potrafią nazwać wiele rodzajów pieczywa i chętnie pomogą mamusi w kuchni podczas pieczenia bułeczek, ponieważ znają już sposób ich przygotowania. Ponadto dzieci nauczyły się "Piosenki piekarza" i wykonały z masy solnej bułki, rogaliki, chałki i chlebek. Teraz już wiemy, że zawód piekarza jest bardzo ciekawy i potrzebny!

Poznajemy zawód piekarza
czytaj więcej

W marcu po raz kolejny gościliśmy w naszej grupie mamusię Tomka, która przeczytała dzieciom bajkę pt "Brzydkie kaczątko". Po wysłuchaniu bajeczki, rozmawialiśmy na temat akceptacji odmiennego wyglądu oraz postępowania bohaterów. Nasze przedszkolaki doskonale rozumieją, że każdy jest wart przyjaźni. Dziękując za wspólne spotkanie dzieci zaśpiewały piosenkę o kaczuszkach, a mamusia Tomka poczęstowała wszystkich pyszną galaretką. Serdecznie dziękujemy za kolejne miłe spotkanie!

Czytamy dzieciom - Brzydkie Kaczątko
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma