menu txtNewsletter.jpg lista mailingowa
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 66874 osób
  • Do końca roku: 36 dni
  • Do wakacji: 212 dni
Środa, 2015-11-25
Imieniny:
Elżbiety, Katarzyny

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki

Następnym ciekawym zawodem, z którym zapoznaliśmy się w październiku był weterynarz. Dzięki uprzejmości właściciela pobliskiej lecznicy dla zwierząt, mogliśmy obejrzeć wszystkie ciekawe pomieszczenia, aparaty i narzędzia, którymi posługuje się pan weterynarz. Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzątka trafiają tu do lekarza, co jest zwykle przyczyną ich choroby i w jaki sposób można im pomóc. Przedszkolaki wiedzą już jak dbać o zwierzęta i kto im pomoże w przypadku choroby. Bardzo dziękujemy Panu Markowi za tak miłe przyjęcie oraz ciekawe opowieści o zawodzie weterynarza!

Poznajemy zawód weterynarza
czytaj więcej

W poniedziałek 19 października udaliśmy się z wizytą do zakładu kaletniczego. Kaletnik to bardzo ciekawy zawód, ale obecnie rzadko spotykany. Po swojej pracowni oprowadził nas Pan Leszek. Pokazał nam maszyny do szycia skóry, oraz narzędzia i przybory potrzebne do pracy. Zobaczyliśmy jak robi się dziurki w pasku oraz jak nabija się napy. Już teraz wiemy, że kaletnik naprawi torbę, wszyje zamek do skórzanej kurtki czy nabije napy do płaszczyka.


                                  

Wizyta w zakładzie kaletniczym
czytaj więcej

23 października gościem w naszej grupie był tatuś Ewandżelinki, który poprzez muzykę przybliżył dzieciom kulturę romską. Wysłuchaliśmy wielu pięknych piosenek w języku romskim oraz polskim, z akompaniamentem gitary. Przedszkolaki wspólnie z tatą Ewandzi zaśpiewały też grupową piosenkę. Dzieciom bardzo podobało się wspólne muzykowanie, a nasz gość już zapowiedział następną wizytę - muzykowanie z organkami. Dziękujemy za zaangażowanie i miłe spotkanie!

Wspólne muzykowanie
czytaj więcej
  • Czytamy dzieciom

W piątek naszą grupę odwiedziła mamusia Tomka, która w ramach akcji "Czytamy dzieciom", przeczytała przedszkolakom książkę pt "Czerwony Kapturek". Rozmawiała też z dziećmi na temat wartości społecznych i postępowania bohaterów w bajce. W ramach spotkania zaśpiewaliśmy dwie piosenki o Czerwonym Kapturku, a mamusia Tomka poczęstowała wszystkich pysznymi wafelkami. Dziękujemy za tak miłe spotkanie i zapraszamy w przyszłym miesiącu!


              

  • Dzień Nauczyciela

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom, którzy pamiętali o naszym święcie. Dziękujemy za kwiaty, życzenia, laurki i słodkości!

Pani Ewa i pani Jola


    

               

Dzień Nauczyciela
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma