• Odwiedziło nas: 97776 osób
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 194 dni
Niedziela, 2016-12-11
Imieniny:
Biny, Damazego

Pajacyki

Jesteś tu: » ogłoszenia » Grupy » Pajacyki
  • Czytamy dzieciom

W listopadzie naszą grupę odwiedziła mamusia Tomka, która przeczytała dzieciom znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy: "Kaczka Dziwaczka" oraz "Na wyspach Bergamutach". Wierszyki ilustrowane były obrazkami, układającymi się w historyjkę - co bardzo podobało się Pajacykom. Oprócz czytania, mamusia Tomka przygotowała kilka znanych zabaw, które wprawiły wszystkich w wesoły nastrój. Dziękujemy za wspólne chwile z książką i zapraszamy ponownie!

22 listopada „Pajacyki” uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych związanych z poznawaniem Kędzierzyna-Koźla.  

Pani Basia pokazała dzieciom mapę naszego miasta z zaznaczonymi dzielnicami, które są  wyraźnie porozdzielane obszarami zielonymi (lasami, łąkami i polami). 

Wizyta w bibliotece
czytaj więcej

W październiku w naszej grupie odbył się cykl zajęć związanych z zadaniem kierunkowym "Kędzierzyn-Koźle - moja mała Ojczyzna". Dzieci wysłuchały legendę kozielską oraz obejrzały jej wersję w formie przedstawienia teatralnego, podczas lekcji bibliotecznej. Legenda przybliżyła "Pajacykom" historię powstania naszego miasta. 

czytaj więcej

W październiku gościliśmy w naszej grupie mamusię Witka, która przeczytała dzieciom książeczkę pt "O zebrze, która chciała być w kwiatki". Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie, ciekawe opowiadanie i czas poświęcony na czytanie!

Czytamy dzieciom
czytaj więcej

Grupa Pajacyków uczy się zasad zdrowego odżywiania! Dzieci już dobrze wiedzą, które produkty służą zdrowiu, a poprzez wspólne zabawy i samodzielne wykonywanie potraw, utrwalają nawyki prozdrowotne. W październiku wykonały smaczne i kolorowe owocowe obrazki oraz pyszne jeżyki. Przedszkolaki same dobierały owoce i warzywa aby potem ze smakiem je zjeść. Zachęcamy również rodziców do podejmowania podobnych, wspólnych zabaw z dziećmi - wtedy maluchy chętniej dadzą się przekonać do spożywania zdrowych produktów!

Owocowe smakołyki
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl